Zwycięzcy dnia
Sobota, 21 lipca

Club
Dania
Standard
Japonia
15m
Polska

Co nowego?

21 lipca 2018
Wszystko na jedną kartę, czy lepiej nie ryzykować? Sebastian Kawa nie przespał spokojnie nocy po błędzie w konkurencji 6., podczas której stracił kilka minut do Niemca Jana Omselsa. Łukasz Błaszczyk postanowił, że pomoże Mateuszowi Siodłoczkowi w zdobyciu medalu, a zadaniem Tomasza Rubaja i Jakuba Barszcza był tylko (i aż!) dolot do lotniska ze stosunkowo dobrym rezultatem. Nie wszyscy z w/w pilotów po konkurencji 7. mieli powody do zadowolenia. Okazało się, że zaatakowali zawodnicy czyhający na pozycjach poza podium i był to w klasie Club oraz w Standardach atak skuteczny.
22 lipca 2018
Drużynowe złoto dla Polaków i obronione mistrzowskie tytuły. Znamy już wyniki 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Michałkowie. To była zażarta walka, bo ostatnia kolejka lotów. Dwa dni rozgrywek po trzech dniach totalnej niepogody. Sobota dla wielu zawodników przyniosła sporo niespodzianek, ale kilku potwierdziło swoją mistrzowską klasę.
21 lipca 2018
Dziś rozegrano ostatnią konkurencję. Załączamy nieoficjalne wyniki, pełna tabela dostępna na www.soaringspot.com/en_gb/wgc2018pl. Czas protestów mija o godzinie 22:30, potem (jeśli nie wpłyną zażalenia) wyniki stają się oficjalnymi.
20 lipca 2018
Zadanie numer 6 udane! Tasksetter znów pozwolił się dziś ścigać. W klasie Club do pokonania były 302 km, klasa Standard musiała oblecieć 330 kilometrów, natomiast klasa 15-metrowa szybowała aż 360 kilometrów. Pogoda początkowo nie była optymistyczna, ale ostatecznie szybownicy napotkali na swojej drodze chmury cumulusowe. Nastąpiły przetasowania w tabeli, które zwiastują prawdziwy dreszczyk emocji podczas jutrzejszej - ostatniej konkurencji.

Lądowania w terenie