18 lipca 2018
Niepewna pogoda oraz niesprzyjające warunki pogodowe podczas dolotu do lotniska sprawiły, że piąta konkurencja rozegrana w poniedziałek stała się loterią, a dla wielu szybowników także okazją do pokazania swoich umiejętności w sytuacjach kryzysowych. Zanotowano ponad 500 przygodnych lądowań. W polu cebuli znalazł się ostatecznie także sam Sebastian Kawa.
11 lipca 2018
W czwartek 12 lipca w godzinach 16.00-19.00 warto wybrać się na rynek przed kaliskim ratuszem. W programie dla dzieci: - zabawy integracyjne - rywalizacje międzygrupowe - wyścigi rzędów - gry zespołowe
11 lipca 2018
Dziś w naszym biurze prasowym odbędzie się prezentacja filmów ze zbiorów Sebastiana Kawy z komentarzem autora. Zapraszamy - srebrny hangar blisko hangaru odpraw (szybowcowego).
6 lipca 2018
35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata FAI wkraczają w decydującą fazę. Po nieoficjalnych i oficjalnych, punktowanych treningach pora na uroczyste otwarcie, które będzie miało miejsce w sercu Ostrowa Wielkopolskiego. To właśnie w ostrowskim rynku odbędzie się parada wszystkich drużyn. O poranku briefing dotyczący bezpieczeństwa oraz prezentacja najnowszego szybowca polskiej konstrukcji Diana-3. To plan na pierwszy dzień 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata FAI w Ostrowie.
4 lipca 2018
Już w najbliższą sobotę na lotnisku, a także na Rynku podczas otwarcia Mistrzostw Świata nasz nowy sponsor firma Avionic będzie prezentował swój najnowszy szybowiec Diana 3.
4 lipca 2018
Podróż do Galerii Ostrovia zajmie Wam ok. 12 minut. W obrębie zaledwie kilometra od lotniska mamy aż trzy sklepy spożywcze. Markety: Dino oraz Lewiatan zlokalizowane są w Lewkowie. Mniejszy sklep spożywczy znajdziecie po drodze do nich. Oto mały przewodnik po najbliższych i najlepszych miejscach do zrobienia zakupów.
4 lipca 2018
Mamy już ponad 100 pilotów na lotnisku. Podczas dzisiejszego briefingu przed pierwszym oficjalnym treningiem uczestnicy Mistrzostw mieli okazję spróbować wyśmienitej kawy od firmy Woseba. Ekspres z tym wyśmienitym i automatycznym trunkiem będzie towarzyszyć pilotom do końca Mistrzostw, podobnie jak samochód z firmy Ignaszak. Dziękujemy za udostępnienie pojazdu na nasze potrzeby!
2 lipca 2018
Cała masa "sz", "cz", "ż" oraz "ć". Polski język to twardy orzech do zgryzienia. Przekonali się o tym uczestnicy 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata FAI, którzy wzięli udział w naszym projekcie "Polish your polish". Zobaczcie koniecznie jak im poszło. Poprawną wymowę prezentuje nie kto inny, jak sam Mistrz - Sebastian Kawa.
25 czerwca 2018
Do rozpoczęcia 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata FAI pozostały niespełna dwa tygodnie. Trwa końcowe odliczanie a my tymczasem prezentujemy Państwu oficjalną zapowiedź imprezy przygotowaną przez portal www.infostrow.pl.
12 listopada 2017
Zapraszamy wszystkich pilotów do udziału w zawodach Ostrów Glide w klasie klub oraz Mistrzostwach Polski w klasie 15m w maju 2018.
17 września 2017
Wspominamy czas zawodów Ostrów Glide 2017. Ty razem zapraszamy do obejrzenia video przygotowanego podczas pobytu podczas edycji lipcowej przez jednego z naszych sponsorów - firmę "Tacit Investment", właściciela apartamentów przy ul. Twardej 4 w Warszawie. Miłego odbioru!