Zadanie 6

20 lipca 2018 19:59 / Tomek Wojciechowski
Zadanie numer 6 udane! Tasksetter znów pozwolił się dziś ścigać. W klasie Club do pokonania były 302 km, klasa Standard musiała oblecieć 330 kilometrów, natomiast klasa 15-metrowa szybowała aż 360 kilometrów. Pogoda początkowo nie była optymistyczna, ale ostatecznie szybownicy napotkali na swojej drodze chmury cumulusowe. Nastąpiły przetasowania w tabeli, które zwiastują prawdziwy dreszczyk emocji podczas jutrzejszej - ostatniej konkurencji.

Po dobrym występie w konkurencji 6. pozycję lidera obronił Tomasz Rubaj. Ostatecznie zajął dziś 9. miejsce, wyżej był dziś Jakub Barszcz, który „wylądował” na trzeciej pozycji. W „Clubach” dwaj Polacy na prowadzeniu, ale goni ich Rasmus Orskov z Danii, który do odrobienia ma tylko i aż 100 punktów. 

Na drugie miejsce w tabeli Mistrzostw wskoczył dziś Mateusz Siodłoczek, a to za sprawą dobrej czwartej lokaty w dzisiejszym tasku. Konkurencję wygrał ponownie Norbert Alin Scarlat, który zaliczył trzecie zwycięstwo i poszybował aż 9 pozycji w tabeli. Najważniejsze dla Mateusza Siodłoczka są jednak punkty rywali. Przed nim jest Sjaak Selen z Holandii i on dziś umocnił się na pozycji lidera. Siodłoczka goni jednak Dimitriy Timoshenko oraz niespodziewanie Makoto Ichikawa, o którym nie było głośno wcześniej. Łukasz Błaszczyk dziś wylądował na 6. pozycji. W tabeli jest wciąż 7. 

Klasa 15-metrowa. No cóż…. Lider, który dziś znów był goniony przez konkurencję stracił pozycję. Kawa był dziś wolniejszy od Jana Olselsa z Niemiec i to spowodowało, że aktualny Mistrz w tej klasie stracił aż 39 punktów do Niemca. Omsels prowadzi teraz w klasyfikacji generalnej, zatem jutro rozegra się prawdziwa bitwa o medal. Trzeci jest Łukasz Grabowski, który dziś był piąty. Trzeba pamiętać jednak, że bardzo równo latają w Michałkowie Francuzi Maximilian Seis oraz Christophe Ruch, którzy także mają chrapkę na medal. Jakiego koloru? Jutro ostatnia konkurencja. Pogoda na pewno pozwoli na jej rozegranie. Prognozy są bardzo optymistyczne. Na niebie mają się pojawić cumulusy. To będzie długi dzień.

https://www.soaringspot.com/en_gb/wgc2018pl/results
ZWYCIĘZCY DNIA

Zobacz też

Zadanie 7

Wszystko na jedną kartę, czy lepiej nie ryzykować? Sebastian Kawa nie przespał spokojnie nocy po błędzie w konkurencji 6., podczas której stracił kilka minut do Niemca Jana Omselsa. Łukasz Błaszczyk postanowił, że pomoże Mateuszowi Siodłoczkowi w zdobyciu medalu, a zadaniem ...

Złoto dla Polaków!

Drużynowe złoto dla Polaków i obronione mistrzowskie tytuły. Znamy już wyniki 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Michałkowie. To była zażarta walka, bo ostatnia kolejka lotów. Dwa dni rozgrywek po trzech dniach totalnej niepogody. Sobota dla wielu zawodników przyniosła sporo niespodzianek, ...

Wyniki

Dziś rozegrano ostatnią konkurencję. Załączamy nieoficjalne wyniki, pełna tabela dostępna na www.soaringspot.com/en_gb/wgc2018pl. Czas protestów mija o godzinie 22:30, potem (jeśli nie wpłyną zażalenia) wyniki stają się oficjalnymi.

Pucowanie polszczyzny - część 2

Jest zdecydowanie lepiej! Zagraniczni Goście mają sporo czasu na doskonalenie swoich umiejętności w posługiwaniu się polszczyzną. Zostaliśmy zmuszeni wejść na wyższy poziom, żeby nie użyć słowa level. Zobaczcie jak z zakręconymi polskimi słowami radzą sobie: Adam Woolley, Norbert Alin Scarlat, ...

Prognoza jak gotowanie

„Nie strzelajcie do posłańców” – żartują, gdy mają do przekazania niepomyślne wieści. Czyli takie, które uziemiają pilotów na kolejny dzień. Meteorolodzy, którzy towarzyszą zawodnikom 35 Szybowcowych Mistrzostw Świata FAI mają niezwykle trudne zadanie – jak powiedzieć, że przez najbliższe trzy ...

Dobre, bo polskie

Po międzynarodowym wieczorze zorganizowanym pomiędzy sobotnią i niedzielną konkurencją, przyszła pora na tradycyjny wieczór organizatora. Tym razem to Polacy pokazali swoją gościnność. Była zupa, zakąski, kaszanka z cebulką, pyra z gzikiem oraz napoje. Była polska muzyka oraz tańce.